Çeki demirleri araca özeldir. Markası, model yılı ve modeline göre değişiklik göstermektedir.Çeki demiri ve işletme bilgileri ANKARA

ÇEKİ DEMİRİ TAKTIRMA İŞLEME SÜRECİ

       Aracınıza Çeki demiri taktırmaya karar verip bizimle iletişime geçtiğinizde aracınızla ilgili bilgilerini tarafımıza iletirseniz Her araç tipi model yılına göre çeki demiri Tedarik yapılmakta

eki demirleri Avrupa`nın lider üreticileri : Bosal Oris / GDW/ Auto-Hak/ Westfalia Witter Urbeni Towbars Enganches Aragon ve Thule Brink monoflex Türkiye çeki demiri markaları ve kalitesi altında Avrupa normlarına ( EC 94/20 ) uygun olarak üretilmekte, test edilmekte ve onaylanmaktadır. Böylelikle;

Araca özel Orijinal bağlantı noktalarını,
Çeki demiri topuzunun ölçülerini ve yerden yüksekliğini,
2 milyon devir dinamik test ile garantilenen güvenlik ve dayanıklılığı tüm ürünlerinde sunmaktadır.

Çeki demirleri araca özeldir. Markası, model yılı ve modeline göre değişiklik göstermektedir.

Aracınıza uygun çeki demiri için lütfen bizimle irtibata geçiniz

USTA MÜHENDİSLİK iletişim:05323118894

USTA MÜHENDİSLİK

OKULTAŞITI DİZAYN+ÇEKİ DEMİRİ VE ARAÇ PROJE FİRMASIDIR

USTA MÜHENDİSLİK

aracınıza montajı yapılacak çeki demirinin markası Avrupa lider markalarını tercik eder müşteri ilgisine sunulur. .

Çeki demirinin takma montajı,

Elektrik tesisatı istemi kurulumu bağlanması bütün işlemler +araç proje

USTA MÜHENDİSLİK BÜNYESİNE İŞLER YÜRÜTÜLÜR

Yüksek modelli araçlarda göstergede

Arıza lambası yakmaması için tercihen modül montajı ve tanıtılması işlemi uygulanmaktadır

(Arıza lambası yakmasının sebebi çeki demiri elektrik tesisatının direkt montaj yapılıp

karavan Römork stop sinyallerinin LED olmamasıdır.

Normal ampuller yüksek voltaj aracın ampuller arızasına neden olurlar).

USTA MÜHENDİSLİK /BÜNYESİNDE proje çizimi gerekli evrak işleri yapılır

Çeki Demiri montajı bitmiş araç Araç Kontrol merkezine

USTA MÜHENDİSLİK ARAÇ PROJE elamanı ile (AKM) Yetkililer tarafından montajının uygunluğu kontrol ettirilir.

Bu aşamaya kadar sizin bütün evrak işlemleriniz yapılır. Aracınızı AKM ye kontrol ettirip onay alındıktan sonra  Çizilen proje Çeki demiri evrakları konuyla alakalı bütün evraklar tarafınıza teslim edilir AKM Ücreti = 460 TL. Bu aşamadan sonra size kalan notere gidip 230 TL karşılığında çeki demirini ruhsata işletmektir. Bütün Bu işlemler 1 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Noterde ruhsat yaprağı değişimi yapılmaktadır (Bu işlem için ruhsat sahibi ve ya ruhsat sahibi tarafından vekalet gerekmektedir).

Aracınız  AKM onayından geçtikten sonra noterde çeki demirini ruhsata işlemek için 30 gün süreniz bulunmaktadır eğer bu süreyi aşarsanız çeki demirini işletmek istediğinizde  belirli bir ceza ödemek durumunda kalacaksınız. Çeki demiri taktırma ve işletme işlemi başından sonuna kadar bu kadar sürmektedir. 

Aklınıza takılan sorularınız problemleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Hizmetlerimizi ANKARA ostim de çevre illerden gelen müşterilere çeki demiri takama ve montaj+araç proje hizmetleri vermekteyiz.

TÜM İŞLEMLER MONTAJ+ ARAÇ PROJE GÜN İÇİNDE BİTER

çeki demiri montajını ve diğer çeki demiri işlerinizi halletmekteyiz.

Çeki demiri noter ücreti çeki demiri süreci çeki demiri taktırma işlemleri çeki demiri ruhsata nasıl işlenir demir çeki çeki noter ücreti ne kadar

ÇEKİ DEMİRİ TAKTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

      Çeki demirleri 2 tip olarak sınıflandırılır .  Sabit Çeki demiri Anahtarlı Çeki Demiri , Sabit ve anahtarlı çeki demirleri arasında ki en temel fark  Görüntü şıklık ve pratik söküm kolaylığıdır. Sürekli topuzu takıp çıkaracaksanız ve ya topuz ile  karavan çekmediğiniz zamanlarda gezmek istemiyorsanız anahtarlı modeli seçmenizde fayda vardır. Anahtarlı model sabit modele göre fiyat olarak biraz daha pahalıdır.

      Daha sonra Karavanınızı aldığınız yer ile iletişim halinde bulunup elektrik tesisatının 13 pin mi 7 pin mi olacağı konusu üzerinde muhakkak durmalısınız kullanım amacınıza göre ekstra araç gereç elektronik cihaz çalıştırma gerekecekse 13 pin elektrik tesisatı seçmenizde fayda bulunmaktadır. Karavan firmasının da onayını alarak sadece stop sinyal ve fren  tertibatı çalıştıracaksanız 7 pinli elektrik tesitatı çeki demiriniz için uygun olacaktır.

      Bir diğer husus yeni nesil araçlarda gösterge panelinde hata kodu almamak için ve ya karavanınızın arka stoplarının yanması için 2 seçeneğiniz bulunmaktadır.

      1- Karavan stop lambalarının led olarak montajını sağlarsanız sorun çözülmüş olur

      2- Aracınıza ek olarak modül montajı yaptırmanız gerekir daha pahalı olan bu yöntem hem güvenli hem de  önerilen yöntemdir.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ÇEKİ DEMİRİNİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?
Çeki demirinin seçiminde, öncelikle ürünün Avrupa Topluluğu EC94/20 belgesine sahip olmasına özellikle dikkat etmek gerekmektedir. Bu belgeye sahip olmayan çeki demirlerinde güvenlik sorunları yaşanabileceği gibi araç ruhsatına işletmek de mümkün olmayacaktır. Diğer önemli bir husus da aracınız için tasarlanmış ve üretilmiş bir çeki demiri kullanmaktır. Kullanım özellikleri açısından, sabit ya da portatif topuzlu çeki demirleri arasında karar vermek gerekir. Portatif topuzlu olanlar da, çıkartıldığında yeri dışarıdan belli olanlar ve olmayanlar olarak ayrılmaktadır. Çeki Demirleri, elektrik bağlantı kitleri ile birlikte kullanılır. Elektrik kitleri, üniversal ya da araca özel olmak üzere iki türlüdür. Bu kitler, aracınızdan aldığı elektrik ve sinyal bilgisini çekilen römork ya da karavanın sinyal sistemine iletir.