ÇEKME KARAVAN RÖMORK ÇEKMEK İÇİN ÇEKİ KANCASI ÇEKİ DEMİRİ MONTAJI ARAÇ PROJE ANKARA: USTA MÜHENDİSLİK

USTA MÜHENDİSLİK ÇEKİ DEMİRİ TAKMA MONTAJI+ARAÇ PROJE FİRMASI

ÇEKİ DEMİRİ ANKARA

USTA MÜHENDİSLİK

05323118894

Çeki demiri seçerken nelere dikkat edilmeli?

USTA MÜHENDİSLİK

05323118894

Çeki demirinin seçiminde, öncelikle ürünün Avrupa Topluluğu EC94/20 belgesine sahip olmasına özellikle dikkat etmek gerekmektedir. Bu belgeye sahip olmayan çeki demirlerinde güvenlik sorunları yaşanabileceği gibi araç ruhsatına işletmek de mümkün olmayacaktır. Diğer önemli bir husus da aracınız için tasarlanmış ve üretilmiş bir çeki demiri kullanmaktır.

Kullanım özellikleri açısından, sabit yada portatif topuzlu çeki demirleri arasında karar vermek gerekir. Portatif topuzlu olanlar da, çıkartıldığında yeri dışarıdan belli olanlar ve olmayanlar olarak ayrılmaktadır.

Çeki Demirleri, elektrik bağlantı kitleri ile birlikte kullanılır. Bu kitler, aracınızdan aldığı elektrik ve sinyal bilgisini çekilen römork yada karavanın sinyalsistemine iletir. Elektrik kitleri, Universal yada araca özel olmak üzere iki türlüdür.

Çeki demiri kullanmak için gereken kanuni şartlar nelerdir?
Aracınıza uygun çeki demirini öğrenmek için aracın ruhsat ve marka model  yazan tescil belge ,aracın arkasından resmi ,aracın katar ağırlığı ağırlıkların  şasenin yazdığı etiketi gönderdiğinde tam detaylı  bilgi için yeterli olacaktır. Bazı araçlarda katar ağırlığı çeki demiri takmaya izin vermiyor

05323118894

Çeki demirini kendim monte edebilir miyim?
Çeki demiri montajı, mekanik ve elektrik işlemlerden oluşmaktadır. Her iki işlemin de yetkili profesyoneller tarafından yapılması gerekmektedir. Bu konuda montaj servisimiz

USTA MÜHENDİSLİK

053118894

size yardımcı olacaklardır.

Çeki demiri aracıma takıldıkdan sonra ne yapmalıyım?
Aracınızın model yılı ve kasa tipine uygun olan çeki demirinin EC94/20 belgesine sahip evraklarıyla birlikte firmamız tarafından projeniz hazırlandıktan sonra size teslim edilecektir.

Çeki Demiri projemi teslim aldıktan sonra ne yapmalıyım?
Bulunduğunuz ildeki TSE nin araç kontrol merkezine çeki demiri projesiyle beraber gidilip aracınızın çeki demiri muayenesi yapılır. Daha sonra da size en yakın notere müracaat edip aracınızın ruhsatını çeki demiri işlenmiş bir şekilde çıkartabilirsiniz.